15 Temmuz Anısına...

Aşağıda ki yazıyı, 17 Temmuz 2016'da Van'da görev yaparken bir sinirle kaleme almıştım... 

Hem 15 Temmuz'u anmak hemde bazı şeyleri, bazı kişilere tekrar hatırlatmak dileğiyle buradan yayınlıyorum... 


"Eli ojeli, saçları jöleli, bacaklarını şezlonga uzatıp telefonundan milliyetçilik yapan "gerizekalı" kardeşim. 

"darbe" nedir bilmeden, klavye başından "tiyatro tiyatro" diye götünü yırtarak haklı çıkamazsın! İktidarda ki seçilmiş hükümeti beğenmiyor olman, "at gözlüğü" takman anlamına gelmez. Çok uzağa gitme benim "gerizekalı" kardeşim. Gezi parkı olaylarında 3-5 ağaç kesilecek diye ülkeyi birbirine kattın ya? "tiyatro" dediğin olayın bilançosu; 161 şehit! Bak şu ayrıntıya dikkat et "gerizekalı kardeşim" Ölen ot değil! Yeniden yetişmez. 161 insan evladı! Çıksana, istiklale? çıksana kızılay'a... "161 şehit var kesin bilgi yayın!" diye ağzından salyalar aka aka elinde içki şişesiyle telefonunun tuşlarına tecavüz etsene!

Hani o zamanlar diyordun ya "polis acımadan vatandaşın üzerine biber gazı sıkıyor" diye, bre "gerizekalı kardeşim" Uçaklardan, helikopterlerden, tanklardan atılanlar gül kolonyasımıydı? 41 Özel Harekat Polisine bu tiyatroda ölüm rolu mü verildi? 2 gün sonra annesinin, babasının, çocuklarının yanına mı dönecek zannediyorsun saygıdeğer gerizekalı kardeşim?

Sen kulaklığında kulaklık bir yandan yazın hit parçalarını dinleyip, akşam sevgilinle geçireceğin kaçamağın hayalini kurarken, fotoğraftaki şehit olan Özel Harket Polisleri sırf sen bir sonraki hit parçanı dileyebil diye şarjörüne mermi basıyordu benim "gerizekalı" kardeşim! 

O günahsız erlere emir vererek, halkın önüne süren kendini "paşa" zanneden teröristten ne farkın var? O günahsız erlere kemerleriyle vuran canilerden ne farkın var? "Uff bu ne ya sürekli ezan, sürekli sala veriliyor" diyen "modern gerizekalı" kardeşim. Dua et ki, o ezanlar okunmaya devam etsin. 

Bombalanan emniyet binalarını, şehit olan polisleri, asker kurşunuyla ölen, tankla ezilen sivil vatandaşın görüntülerini görmezden gelip, 10 yıl önce bir kazada şehit olan Mehmetçiğin fotoğrafını sanki "hükümete oy veren fanatik gruplar" yaptı diyerek her yere servis edenlere inanan "cahil ve geri zekalı" kardeşim. Yapma! Bu ülkeyi bölmek isteyenlere, kutuplaştırmak isteyenlere çanak tutma. 

Lan bir bak geri zekalı etrafına bir bak. Sadece sana görüş olarak yakın olanları dinleme, izleme, okuma... Kuru kuruya milliyetçilik yapma, çık bak bakayım neler oluyor neler bitiyor dışarıda... Anla, idrak et! Her boku retwet'leme, forward'lama, paylaşma. Bu ülkenin seçilmişlerini sevmemen kadar doğal bir şey yok. Ama ülken elden gidiyor, kardeş kardeşine kurşun sıkıyor anla artık "geri zekalı" kardeşim."


17 Temmuz 2016 / Van-Saray

Haber tarihi: 14 / 07 / 2018


Önceki: Swandor Topkapı Palace & Kolağası Zulmü
Sonraki: "Voleybol"dan Nasıl Soğutulur ?